Jokia svetainė nenori liūdėti 15-tame Googlės puslapyje. 5 klausimai (ir atsakymai) apie SEO ir svetainių reitingavimą.

You are currently viewing Jokia svetainė nenori liūdėti 15-tame Googlės puslapyje. 5 klausimai (ir atsakymai) apie SEO ir svetainių reitingavimą.

Turinys

 1. Kas yra SEO balas?
 2. Kas nutiks jei svetainė nebus optimizuota?
 3. SEO išskirtinai svarbu, jei…
 4. Kaip sukurti gerą SEO balą?
 5. Kur galima apie SEO sužinoti plačiau?

Ar žinojote, jog labai dažnu atveju nepakanka tik sukurti savo interneto svetainę. Jūsų puslapiui reikalingas dar ir geras SEO balas.

1. Kas yra SEO balas?

SEO (angl. Search Engine Optimization) – tai svetainės optimizavimas paieškos varikliams: Google, Bing, Yahoo, Yandex ir kitiems. Kadangi Google paieška yra pati populiariausia ir dominuoja net beveik 91% pasaulio paieškos sistemų rinkos, tai svetaines stengiamasi optimizuoti būtent pagal šios kompanijos reikalavimus.

SEO
Kur žmonės daugiausiai randa jiems reikiamą informaciją

2. Kas nutiks jei svetainė nebus optimizuota?

Jūsų klientai jūsų neras. Štai trumpas atsakymas.

O jei plačiau…

Kiekviename versle yra specifinės, nuolat girdimos ir naudojamos frazės. Internetine, SEO kalba – raktažodžiai, pagal kuriuos jus gali rasti klientai. Pavyzdžiui, tortų krautuvėlės prekes internete potencialūs pirkėjai tikriausiai randa vesdami į paiešką „tortai šventei“, „saldūs kepiniai“, „tortai pagal užsakymą“ ir panašiai. Dar keletas pavyzdžių:

 • Rūbų parduotuvei: suknelės, batai moterims, vyriški marškiniai, maudymosi kostiumėliai
 • Grožio salonui: gelinis lakavimas, proginis šukavimas, gydomasis veido masažas
 • Buitinės technikos parduotuvei: telefono pakrovėjai, šaldytuvai, plokščiaekraniai televizoriai

Ir taip toliau ir panašiai…

SEO
Rūbų parduotuvės klientų dažniausiai ieškomi raktažodžiai

Taigi, toms frazėms, pagal kurias labiausiai norite būti randami internete, reikia ir optimizuoti savo svetainę. Negalite būti viršutinėse paieškos rezultatų pozicijose pagal visas frazes, priklausančias jūsų sričiai, todėl reikia pasirinkti keletą jums svarbiausių ir į jas orientuotis.

Jei nebūsite parinkę savo svetainei jokių raktažodžių, neišmanysite optimizavimo principų ir tiesiog susikursite svetainę, klientai jūsų neras. Paprasčiausiai jūs paieškos rezultatuose būsite 10 puslapyje ar net toliau. Net jei ir būsite 2 ar 3 puslapiuose, vis vien galite likti nepastebėti, nes dažnas vartotojas daug negalvoja ir tiesiog spaudžia pirmuosius rodomus rezultatus. Juk jie – patikrinti laiko, kitų vartotojų ir Googlės, tiesa?

3. SEO išskirtinai svarbu, jei…

 • Norite įsilieti į rinką.
  Galbūt esate pradedantys verslininkai ir klientai dar nežino apie jūsų produktus? Tuomet gerai optimizuota svetainė gali tapti jūsų koziriu. Vartotojai linkę pasitikėti pirmajame rezultatų puslapyje matomomis svetainėmis ir jose reklamuojamais produktais.
 • Rinka, kurioje prekiaujate yra didelė ir konkurencinga.
  Įsivaizduokite, kiek Lietuvoje yra kirpėjų, manikiūrisčių, buhalterių, sporto klubų, restoranų…. O dabar įsivaizduokite, jog jūsų sporto klubo tinklalapis suvedus į paiešką „Sporto klubas Kaune“ rodomas vos 15 rezultatų puslapyje! Iš esmės galima sakyti, jog jūsų klientai visiškai nepastebi (kada paskutinį kartą lankėtės bent antrame ar ketvirtame rezultatų puslapyje? 😊 )
 • Jūsų prekės gali būti parduodamos internetu. Galbūt sulaukiate nemažai „gyvai” ateinančių klientų, tačiau dalį jų pelninga ir pravartu perkelti į internetinę erdvę. Taip sutaupysite laiko bei uždirbsite daugiau pinigų.
 • Norite pasinaudoti pigia ir ilgalaike gyvavimo strategija jūsų tinklalapiui. Sukurti gerą SEO nieko nekainuoja – reikia tik turėti pakankamai žinių, kaip tai padaryti, bei investuoti laiko. Investicija į optimizavimą paieškos varikliams yra patikima ir ilgalaikė, užtikrinanti klinetų srautą.
Smulkaus verslo įsiliejimo į didelę rinką receptas gali būti tinkamai optimizuota (todėl lengvai randama) interneto svetainė

4. Kaip sukurti gerą SEO balą?

Efektyvaus svetainių optimizavimo principų yra išties labai daug ir jie nuolat kinta. Tik esminiai išlieka aktualūs ilgesnį laiką.

Vienas iš pagrindinių „triukų“ yra pasirinkti norimus raktažodžius ir kiekvieną savo svetainės puslapį optimizuoti kiekvienam iš norimų raktažodžių. Optimizuojant pasirinktam žodžių deriniui skaičiuojamas jų pasikartojimų dažnis, teksto ilgis, susijusių nuotraukų kiekis, analizuojama raktažodžių vieta tekste ir dar daugiau.

Rekomendacija: pasirinkite konkretesnius, siauresnius raktažodžius. Pavyzdžiui, „dzinsai vyrams dideliu dydziu”. Labiau tikėtina, jog jūsų svetainei pavyks atsidurti pirmosiose pozicijose pagal tokį raktažodį, nei pagal tiesiog raktažodį „dzinsai”.

SEO
Lengviau svetainę išpopuliarinti pagal specifiškesnius raktažodžius.
Pavyzdžiui „dzinsai moterims kaune” vietoje „dzinsai”

Nemažiau svarbu ir lankytojų skaičius, reguliarumas. Taip pat kiek laiko žmogus praleidžia jūsų tinklalapyje, kiek kartų paspaudžia ant nuorodų, kaip „plačiai ir giliai“ išnaršo jūsų svetainę. Nemažiau svarbu ir pritiaikymas įvairiems įrenginiams (pavyzdžiui, mobiliesiems, plašetėms) bei užkrovimo greitis.

Šiais laikais itin svarbus svetainės prisitaikymas prie įvairių įrenginių

Taip pat optimizacijai naudojami papildomi įrankiai (WordPress įskiepiai arba papildomos programos), kurie parodo, pagal kokius raktažodžius vartotojai jus randa, kurie puslapiai yra lankomiausi, kiek laiko vartotojai vidutiniškai praleidžia jūsų svetainėje ir dar daugiau analizei naudingos informacijos.

Google Analytics įrankio pateikiama svetainės lankomumo analizė

5. Kur galima apie SEO sužinoti plačiau ir nuo ko pradėti svetainės kūrimą ir optimizavimą?

SEO kūrimas – įdomus darbas. Tai ir analizės ir kūrybos, raštingumo bei verslumo įgudžių, o kartu ir visa apimančių informacinių technologijų žinių derinys.

Mokėdami tinkamai optimizuoti svetainę, galite žymiai padėti savo verslui, pritraukti daugiau klientų ir būti sėkmingesni!

Kviečiame apie svetainių optimizavimą daugiau sužinoti mūsų WordPress svetainių kūrimo bei SEO principų kursuose. Puiku tai, jog galite pasirinkti savo norimą mokymų pradžios datą, nes grupės renkamos nuolat.

Vytautė Lipeikaitė
Klavisas.lt įkūrėja