Ar mokėdamas programuoti turėsiu ką veikti? Ar programavimas yra paklausus?

Ar mokėdamas programuoti turėsiu ką veikti? Ar programavimas yra paklausus?

Informacinių technologijų specialistai šiomis dienomis labai labai ir dar kartą labai reikalingi. Mūsų pasauliui tampant vis labiau ir labiau skaitmenizuotam, programuotojų ir kitų IT srities specialistų poreikis nuolat auga, o savo kasdienybėje vis dažniau ir dažniau išgirstame teigiant, koks programavimas yra paklausus.

Gali skambėti neįtikėtinai ar keistai, bet tiesa ta, kad dažnai įmonės yra linkusios priimti nors ir mažai žinių turintį žmogų, tačiau investuoti į jį laiko, apmokyti, skirti dėmesio, jei tik žmogus turi pakankamai noro mokytis, motyvacijos bei užsidegimo. Taip susiklostė, nes programavimas yra paklausus, labai reikia specialistų, o jų tiesiog nespėja tiek daug atsirasti, tad geras IT specialistas gali pajausti, jog ne jis ieško darbo, bet darbovietės ieško jo.

Programavimas yra paklausus, nes mus supa daugybė programuojamų įrenginių….

Jei susimąstytume, kiek daug įrenginių, technologijų, programų ir automatikos mus supa kasdienybėje, pastebėtume, jog programavimas yra paklausus ne veltui. Kasdien naudojamės:

  • Interneto svetainėmis
  • Automatinėmis atsiskaitymo priemonėmis
  • Prekių užsakymu, pristatymu
  • Mobiliosiomis aplikacijomis (appsais)
  • Automatizuotomis rezervacijos sistemomis
  • Elektroniniais įtaisais

Visos šios sistemos ir įrenginiai turi būti suprogramuoti žmogaus. Tad programavimo darbo jėga reikalinga jau vien mums kasdienybėje supantiems įrenginiams kurti, palaikyti, pagerinti.

O kur dar ir verslas-verslui (angl. B2B) platformos ir programos! Didelės kompanijos siekia automatizuoti jose vykstančius procesus ir pagreitinti produkcijos eigą bei užtikrinti kokybę, tad daugelis įmonių ieško automatizuotų, skaitmenizuotų sprendimų, kurie leistų dirbti efektyviau.

Jei išties programavimas yra paklausus, tad kodėl nepamėginus pasipraktikuoti?

Taigi, visa tai leidžia daryti išvadą, jog programavimas yra paklausus, o darbo rinkoje pasiūlymų IT specialistams iš ties daug. Visgi, norint kandidatuoti į nusižiūrėtą darbo poziciją, būtų pravartu turėti ir pagrindą, pradines žinias. Programavimo kursai nuotoliniu būdu – kaip tik puikus būdas tokių žinių įgyti.

Per online mokymus susipažinsite ne tik su pagrindais, tačiau ir su objektiniu programavimu, vartotojo sąsajos kūrimu. Po mokymų galėsite teigti, jog toli gražu nebesate visiškai žalias, o turite tvirtą pagrindą, o dar svarbiau – esate pasiryžęs mokytis ir sužinoti dar ir dar daugiau!

Klavisas.lt kviečia pradėti (nors ir nuo visiško nulio) ir susipažinti su C# programavimo kalbos pagrindais, o taip pat ir sudėtingesniais aspektais: objektiniu programavimu bei vartotojo sąsajos (angl. GUI) kūrimu. Kviečiame prisijungti į C# programavimo kalbos kursus!

Vytautė Lipeikaitė
Klavisas.lt autorė
2021-01-06