Programavimo žinios – ne tik programuotojams. 7 sritys, kuriose reikia programavimo įgūdžių.

You are currently viewing Programavimo žinios – ne tik programuotojams. 7 sritys, kuriose reikia programavimo įgūdžių.

Anksčiau rašėme apie tai, kokias naudas gali suteikti programavimo žinios kasdienybėje. O dabar pakalbėkime apie tai, kokiuose darbuose, kuriose profesijose sutinkamas programavimas. Įdomu, tai, jog tikrai ne tik programuotojai atlieka programavimo darbus.

Specialybės, kuriose reikalingos programavimo žinios

programavimo žinios
Programuojami objektai (grafika)

Dirbtinis intelektas (DI) moka atpažinti emocijas
 • Žaidimų kūrėjai
  Kompiuterinių žaidimų kūrėjai gali nemokėti programuoti ir būti sėkmingi savo srities specialistai, tačiau žaidimų kūrėjas, kuris neblogai išmano programavimą, gali panaudoti galingesnius įrankius bei sukurti įdomesnius projektus.
programavimo žinios
Žaidimų kūrimas
 • Verslo analitikai
  Šie žmonės siekia skaitmenizuoti verslą, sukurti automatizuotus sprendimus. Pagrindinis jų tikslas – padėti verslui pasiekti daugiau klientų mažesnėmis sąnaudomis, pateikti statistiką, leidžiančią keisti įmonės strategiją. Taigi, programavimas čia reikalingas norint sukurti sistemas, padėsiančias pasiekti verslo skaitmenizavimą ir automatizavimą.
 • Duomenų analitikai
  Specialybės atstovai analizuoja didžiuosius duomenis (angl. Big Data), juos modeliuoja. Pagrindinis tikslas – rasti problemų sprendimus pasiremiant turimais faktiniais duomenimis, statistika. Pavyzdžiui, duomenų analitikas gali išanalizuoti, pavyzdžiui, kur reklamoje daugiausiai krypsta žmogaus akys ir pagal tai pateikti pasiūlymus efektyvesniam informacijos pateikimui.
programavimo žinios
Analizė, kur krypsta žvilgsnis
programavimo žinios
Automobilių projektuotojai turi pasirūpinti ir programine automobilio įranga
 • Mokslas
  Moksle programavimo žinios reikalingos, nes dažnai atliekami pakankamai sudėtingi skaičiavimai. Kartu moksle persipina ir duomenų analitika, nes programavimo žinios panaudojamos ir didiesiems duomenims, kurie buvo gauti iš atliktų tyrimų, apdoroti.
  Taip pat atliekant įvairius tyrimus gali būti reikalingi robotai, kurie padėtų atlikdami mechaninį pasikartojantį darbą, o gal net ir žmogui pavojingas užduotis.
programavimo žinios
Chemijos laboratorijose naudojami robotai.
Dažnai juos prižiūri ir kuria patys laboratorijoje dirbantys mokslininkai

Programavimo žinios bus dar reikalingesnės ateityje

Sakoma, jog 2030 metais žmonės dirbs tokius darbus, iš kurių šiuo metu 85% dar nė neišrasti. Todėl šios paminėtos sritys – toli gražu ne visos, kuriose reikalingos programavimo žinios.

Rašydama šį straipsnį norėjau surasti kuo įvairesnių sričių, kuriose programavimo žinios tampa vis reikalingesnės. Įdomu tai, jog kokią sritį buvau besugalvojusi, kiek bandžiau ieškoti internete, apie kiekvienos srities ir programavimo ryšį radau po keliolika straipsnių. Kiekviename jų buvo vardijama daugybė priežasčių, kodėl vienos ar kitos srities ekspertui reikia turėti programavimo žinių. Daugelyje straipsnių pabrėžiama, jog galima išsiversti ir be programavimo, tačiau mokantis rašyti kodą specialistas įgyja nenuginčijamą pranašumą.

O štai ir iššūkis jums: ar galėtumėte sugalvoti sritį, profesiją, discipliną, į kurią dar nebūtų įsiveržusios technologijos ir kurioje turintis programavimo įgūdžių žmogus negalėtų būti naudingas? Man kol kas nepavyko tokios srities sugalvoti! Jei turite apie tai minčių, galite su manimi pasidalinti, būtų įdomu išgirsti 🙂

Apie JUS…

Ar norėtumėte ir jūs praplėsti savo karjeros galimybes? O galbūt norėtumėte sutvirtėti esamame darbe įgydami naujų įgūdžių? O gal svajojate atrasti save ir sau tinkamą sritį?

Klavisas.lt kviečia pradėti (nors ir nuo visiško nulio) ir susipažinti su C# programavimo kalbos pagrindais, o taip pat ir sudėtingesniais aspektais: objektiniu programavimu bei vartotojo sąsajos (angl. GUI) kūrimu. Kviečiame prisijungti į C# programavimo kalbos kursus online ir laisvu nuo darbų metu įgyti naujų įgūdžių.

P.S. Programavimo žinios praverčia ne tik profesiniame karjeros kelyje, bet suteikia ir spalvų kasdienybei. Daugiau apie teigiamą žinių įtaką buičiai ir kasdieniam gyvenimui bei mąstysenai galite skaityti kitame Klavisas.lt straipsnyje paspaudę čia.

Vytautė Lipeikaitė
Klavisas.lt autorė
2020-12-28