Kodėl reikalingi ir kuo naudingi programavimo kursai pradedantiesiems? 5 priežastys mokytis net jei nenorite būti programuotoju

Kodėl reikalingi ir kuo naudingi programavimo kursai pradedantiesiems? 5 priežastys mokytis net jei nenorite būti programuotoju

Esu pradedantysis. Ką ten pradedantysis… Visai nieko nežinau apie kompiuterius, IT, o tuo labiau – apie programavimą! Ir išvis, kam man tai galėtų būti reikalinga? O kam man tie programavimo kursai pradedantiesiems?

Galbūt taip galvojate? Na, iš dalies galėčiau sutikti su tokiu požiūriu. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad programuoja – tik programuotojai. Tačiau tai ne visai tiesa. Yra daugiau specialybių, kuriose žinios apie kodo rašymą praverčia. Be to, įgūdžiai, kuriuos įgyjate besimokydami kodo pagrindų, praverčia net ir kasdienybėje!

Pasižiūrėkime, kokiuose darbuose gerai mokėti programuoti ir kuo programavimo žinios pasitarnauja kasdienybėje? O kodėl programavimo kursai pradedantiesiems verti jūsų laiko?

Programavimo kursai pradedantiesiems – kokia iš jų nauda?

Pradėkime nuo artimesnės aplinkos, mūsų kasdienės veiklos, buities. Kokias naudas čia gali suteikti programavimo pamokos?

 • Supratimas, kaip veikia įrenginiai aplink mus.
  Įsigilinti gali būti įdomu dėl asmeninių savybių, pavyzdžiui, smalsumo. Aiškumas taip pat gali padėti išlikti ramesniems. Tarkime, esate prie savitarnos kasos parduotuvėje, nuskanavote prekę ir kasa nebeleidžia jums skanuoti prekių toliau. Užuot galvoję, „Šiandien tokia bloga diena, net šitas kvailas aparatas manęs nemėgsta…“ galėtumėte susimąstyti: „Hmm… tikriausiai suveikė užprogramuota loginė sąlyga, nes prekės svoris neatitinka keliais gramais“.
  Supratimas kas, kaip ir kodėl padeda matyti pasaulį visai kitomis akimis.
Programavimo kursai pradedantiesiems
Nebūk piktas prie kasos
 • Logikos ir kritinio mąstymo lavinimas
  Programuojant tenka galvoti, kaip aprašyti veikimą kuo efektyviau, greičiau, su kuo mažiau kodo ir kuo paprasčiau. Argi tai nėra ir mūsų kasdienio gyvenimo principai? Ar ne dažnas mūsų nori, pavyzdžiui, nuvažiuoti iki reikiamos vietos kuo greičiau, pigiau? Ar ne dažnai norėtume užbaigti savo darbus kokybiškai, tačiau kartu ir paprasčiau bei įdedant ne per daug darbo? Tai kasdienybėje, buityje kylantys norai, tačiau jei reikia atlikti ką nors ne tokio eilinio, tarkim, patarti draugui, parašyti straipsnį, išspręsti galvosūkį, nuspręsti, nuo ko pradėti įgyvendinti projektą, tai loginis bei kritinis mąstymas taip pat praverčia. Programuojant loginio mąstymo įgūdis lavinamas nuolatos ir išties efektyviai.
Programavimo kursai pradedantiesiems
Kaip paimti 3 kamuoliukus (to paties imti negalima),
kad būtų patenkinta lygybė?
Programavimo kursai pradedantiesiems
Atsakymas tikrai ne 67!

Negalite rasti teisingų atsakymų į šiuos galvosūkius? Visuomet galite su mumis susisiekti ir paklausti!
P.S. Gal iš karto atsakymo ir nesužinosite, tačiau užuomina – garantuota.

 • Pagerėja mokymo, aiškinimo įgūdžiai
  Ar susimąstėte, jog kompiuteris – tai tarsi mažas mažas vaikas? Toks mažas, jog dar nieko, nič nieko nesupranta ir viskas, su kuo tik jis susiduria, turi būti įgarsinta ir paaiškinta tėvų, nes viskas taip nepažįstama ir neaišku.
  Kompiuteris yra būtent toks. Žmogaus jis nesupranta. Todėl kartais tikru iššūkiu tampa užduotis, kaip papasakoti kompiuteriui, ko mes iš jo norime. Tuomet prireikia ne tik logikos, bet ir popieriaus, pieštuko, o dažnai – ir aiškinimo pačiam sau ar kitam, ką noriu padaryti, kaip programa turėtų veikti bei kodėl neveikia.
  Įdomu: toks aiškinimas kitam (dažnai net ir negyvam objektui) vadinamas ančiuko klaidų aptikimo metodu (daugiau – čia), nes bandoma klaidas aptikti pasakojant sau ar kitam, kas atliekama kode. Taip dažniausiai paaiškėja ir kas konkrečiai daroma ne taip. Be to, yra sakoma ir, jog, jei negali paaiškinti, vadinasi nesupranti. O programuotojas paprastai nenori pripažinti, jog nesupranta savo paties kodo, tad stengiasi sugebėti jį paaiškinti. Vadinasi, atsiranda ir įgūdis aiškinti, nupasakoti.
Programavimo kursai pradedantiesiems
Ančiuko metodas klaidų aptikimui
 • Kasdienių užduočių pasilengvinimas
  Begalė skirtingų profesijų atstovų susiduria su problema, jog tenka atlikti kokį nors varginantį ar erzinantį pasikartojantį darbą.
  Imkime paprastą pavyzdį – esate buhalteris. Galbūt jūsų įmonėje sąskaitos pateiktos taip, jog reikalinga įtraukti visus vienos įmonės pirkimus į vieną sąskaitą? Gal nukopijavus iš apskaitos sistemos į kitą programą duomenys išsibarsto ir reikia 300 kartų paspausti Enter klavišą, jog atstatytumėte duomenų tvarką? O gal svarbūs pirkėjo inicialai ir surašinėjate juos „ranka“?
  Visa tai per keletą minučių parašius nesudėtingą programėlę galima atlikti milisekundžių greičiu. Kartais, žinoma, galima pasinaudoti kokiu nors duomenų redaktoriumi, tarkime, Excel skaičiuoklėmis, bet yra nemažai situacijų ir kai šie įrankiai nepakankami arba tiesiog neatlieka tokių funkcijų, kokių jums reikia. Kartais galbūt reikalingos funkcijos yra ir per smulkios ar neaktualios plačiajai visuomenei ir šių populiarių programų kūrėjai tiesiog nesiima tokios gausos parinkčių įgyvendinimo (per daug apkrauta programa, beje, apsunkina vartotoją).
  Taigi, individualiems poreikiams patenkinti ir darbui pasigreitinti iki tūkstančių kartų, galima apsirašyti ir savo įrankį. O mokant tai padaryti – užtruksite nepalyginamai greičiau, nei kasdien vis iš naujo atliekant tą patį per tą patį pasikartojantį rankinį darbą. O ir nuotaika bus geresnė!
Programavimo kursai pradedantiesiems
Per milisekundę įvedus vardų sąrašą gaunami žmonių inicialai.
Ar tikrai norėtumėte tai daryti „ranka“?

P.S. Klavisas.lt programavimo kursai pradedantiesiems gali suteikti žinių, kaip pasidaryti paprastas, kasdien praversiančias programas.

Programavimo kursai pradedantiesiems online – puikus būdas pradėti ir gauti visas šias naudas

Galbūt ir jūs norite drąsiau priimti iššūkius, lavinti mąstymą, probleminių užduočių sprendimo įgūdžius bei galiausiai visa tai pritaikyti ir savo aplinkoje? Tada Klavisas.lt programavimo kursai pradedantiesiems kviečia prisijungti ir įgyti visų šių vertingų įgūdžių!

Vytautė Lipeikaitė
Klavisas.lt – programavimo kursai pradedantiesiems autorė
2020-12-04