Kodėl šaunu būti programuotoju?

Kodėl šaunu būti programuotoju?

Taip. Iš tiesų. Būti programuotoju – tikrai labai ypatinga patirtis! Šis darbas dažnai įvardijamas dar ir kaip šių laikų „amatas“. Tačiau mano manymu, programavimas – tai ne tik eilinė profesija, šioje specialybėje yra ir šio to daugiau, kažko ypatingo…

Nusprendus būti programuotoju – kūrybos teks ragauti kasdien

Programavimas – tai ne vien tik logika ir matematika, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Programuoti – tai labai dažnai reiškia kurti. Šioje specialybėje reikia vaizduotės tam, kad sugalvotume, kaip gi užrašyti kodą, kaip jį išdėstyti, kaip pasiekti norimą funkcionalumą. Ar galėtumėte patikėti, jog davus šimtui programuotojų vienodą užduotį, gautume šimtą skirtingų programų? Visai kaip ir kulinarijoje! Kiekvienas šefas, naudodamas tuos pačius ingredientus, gali paruošti visiškai kitokį valgį. Arba tapytojas, turintis tas pačias spalvas, gali sukurti vis visiškai kitokį, naują, originalų šedevrą.

Kita vertus, programavimas – ne vien tik kūryba. Rašant kodą vis dėlto reikia laikytis ir tam tikrų taisyklių, nepamiršti geriausių praktikų. Pravartu žinoti ir kaip, pavyzdžiui, atlikti vieną ar kitą užduotį greičiau, ar kokie yra, tarkim, keliami saugumo reikalavimai programoms. Taigi, programavime susijungia laisva kūryba su griežtomis taisyklėmis, o tada ir gauname ganėtinai įdomų derinį, tiesa?

Būti programuotoju – tai dar ir lavinti logiką

Programavimą taip pat galima palyginti ir su loginiais uždaviniais, galvosūkiais. Kartais ne visuomet aišku, kaip įgyvendinti užduotį. Dažnai neišeina, perskaičius, ką reikia suprogramuoti, kibti į darbą. Tenka ir pamąstyti, apgalvoti keletą variantų, išsirinkti tinkamiausią. O begalvojant būna, kad pastebime, jog toks variantas visiškai nenaudingas, jog jis nebūtų efektyvus arba paprasčiausiai tiesiog yra neįgyvendinamas. Logikos prireikia ir kai visiškai nenutuokiame, nuo ko pradėti užduotį atlikinėti. Tada neretai tenka griebtis popieriaus bei pieštuko, ir pora minučių, o galbūt ir valandų (jei apsiėmėte kažką tikrai įdomaus ir sudėtingo) pamąstyti.

Galiausiai, dar viena priežastis, kuo programavimas įdomus, yra, jog tai gan nauja sritis, palyginus su kitomis profesijomis. Naujumo privalumai – visuomet galima sugalvoti šį tą naujo, inovatyvaus, pastebėti dar neatrastą dėsningumą, metodikas. Taigi, informatikos sritis yra pakankamai šviežia ir greitai besivystanti, o tai viena iš priežasčių, dėl kurių šių specialistų poreikis vis auga, o technologijų mūsų kasdienybėje prireikia vis daugiau ir dažniau.

Kviečiame mokytis, domėtis, suprasti, o gal ir įgyvendinti savo svajonę būti programuotoju. Susisiekite bei prisijunkite į Klavisas.lt programavimo kursus online:

Vytautė Lipeikaitė
Klavisas.lt autorė
2021-01-09