WordPress svetainių kūrimas. 9 priežastys išmokti (ir gauti iš to naudos)

You are currently viewing WordPress svetainių kūrimas. 9 priežastys išmokti (ir gauti iš to naudos)

Prieš imantis mokytis naujų dalykų, įdomu ir pasvarstyti – o ką gi su tomis žiniomis bus galima nuveikti? Pasižiūrėkime, kuo naudingas WordPress svetainių kūrimas ir kodėl jums gali prireikti šių įgūdžių net jei nenorite tapti profesionaliu svetainių kūrėju, dizaineriu ar testuotoju.

Ar žinojote, jog WordPress yra bene pati populiariausia svetainių kūrimo platforma? Taip taip! WordPress užima net beveik 60% pasaulio turinio valdymo sistemų (CMS) rinkos:

CMS (content management system) – turinio valdymų sistemų populiarumas pasaulyje

Taigi, kodėl WordPress sistema tokia populiari, kodėl verta išmokti ja naudotis, ir kuo tai gali būti naudinga jums? Pakalbėkime apie kiekvieną punktą atskirai…

WordPress svetainių kūrimas – pakankamai nesudėtingas, bet galingas įrankis

1. Paprasta naudotis

Perpratus esminę WordPress sistemos struktūrą ir įsisavinus pagrindinius naudojimosi principus, toliau tampa visai nesudėtinga kurti svetaines. Daugeliui jūsų poreikių patenkinti galite susirasti įskiepius, kurie leis jums ganėtinai nesudėtingai „sustumdyti” elementus ir pridėti norimą funkcionalumą.

Vienas iš pavyzdžių, kaip palengvinamas WordPress svetainių kūrimas – Elementor įskiepis WordPress svetainėms. Šio įskiepio dėka elementus galime tiesiog stumdyti, pridėti iš elementų sąrašo, koreguoti jų savybes (spalvas, šriftus, dydį).

WordPress sistema turi:
Daugiau nei 53,000 nemokamų įskiepių + tūkstančius premium tipo įskiepių
Daugiau nei 5,000 nemokamų temų + tūkstančius premium tipo temų

Naudojantis Elementor įskiepiu kurti svetaines tampa žymiai paprasčiau ir intuityviau:

wordpress elementor
WordPress svetainių kūrimas su Elementor įskiepiu

2. Lengva rasti pagalbą

WordPress atsisiuntimų skaičius per dieną siekia net 1500, o iš viso WordPress buvo atsisiųsta beveik 11mln. kartų visame pasaulyje. Kadangi ši sistema yra tokia populiari, tai ir susidūrus su problema pagalbą rasti yra žymiai lengviau, nei naudojantis nepopuliaria ir mažai kam žinoma sistema. Lengva prieiga prie pagalbos labai pritraukia naujokus ir mažiau žinių turinčius žmones bei padeda jiems lengviau įsibėgėti svetainių kūrimmo procese.

Pagalbą galite rasti forumuose, diskusijose, kreiptis tiesiogiai į pagalbos centrą

3. Nereikia programavimo žinių

Svetainių kūrimas dažnai gali asociuotis su programavimu, stiliaus (CSS) rašymo ir funkcionalumo (Javascript, PHP) metodų rašymu.

Puiki žinia ta, jog naudojantis WordPress sistema nereikia absoliučiai jokių programavimo žinių. Visiškai sėkmingai galite sukurti funckionuojančią, skalndžiai veikiančią svetainę neparašę nei vienos kodo eilutės.

Žinoma, kodas vis vien egzistuoja – be jo nefunkcionuotų jokia sistema. Tik tiek, jog naudojantis WordPress ir jos įskiepiais, tas kodas parašomas už jus. Pavyzdžiui, įtempiate paveikslėlio elementą į svetainę, vadinasi kode atsiras eilutės, reikalingos jūsų paveikslėliui suformumoti, tačiau jums visiškai nieko apie tai žinoti nereikės.

WordPress svetainių kūrimas labai patogus tuo, jog ne tik leidžia neturėti programavimo žinių, bet net ir jų turint sutaupyti daug laiko, nes kodą rašydami užtruktume nepalyginamai ilgiau nei tiesiog su pele įvilkdami elementą į norimą savo svetainės vietą.

WordPress svetainių kūrimas nereikalauja programavimo žinių

4. Greitas rezultatas

Priešingai nei programuojant, kuriant logiką, konfigūruojant serverius ar atliekant panašų darbą, kuriant svetaines rezultatą išvystame labai greitai. Pridedame naują elementą, prirašome daugiau teksto – bendrą vaizdą ir pokyčius matome iš karto, nereikia nieko laukti.

Tiesa, optimizuojant svetainę paieškos varikliams (kuriant SEO – search engine optimization), gali prireikti palaukti nuo poros dienų iki net keleto mėnesių, kol SEO bus įvertintas Google paieškos sitemos ir pradės funkcionuoti. Iki tol jūsų svetainė kurį laiką gali būti tolimame paieškos rezultatų puslapyje (ypač jei ji visiškai nauja) ir būti ne itin pastebima ir matoma vartotojams.

Taip yra, nes net ir įvykdžius mažiausią pakeitimą, Google paieškos varikliui reikia jūsų svetainę perindeksuoti (išanalizuoti iš naujo), vertinti, kokie pokyčiai buvo atlikti, patikrinti kaip tai įtakoja svetainės reitingą. Google serveriai turi begalę darbo, nes kasdien sulaukia jau vien per 3.5 mlrd. paieškos užklausų, o kur dar svetainių indeksavimas, analizavimas ir kitos funkcijos. Taigi, kol jūsų svetainės SEO bus išanalizuotas po pakeitimų įvykdymo gali tekti palūkėti.

Tačiau nepaisant šio užtrukimo, kol išanalizuojamas svetainės SEO balas, kuriant tinklalapį rezultatą matome greitai. Tai daugeliui svetainių kūrėjų ir tampa svaria priežastimi mėgti savo darbą. Stumdome elementus, bandome rasti patraukliausią spalvų ir šriftų derinį, eksperimentuojame – negi toks darbas neskamba išties patraukliai?!

Rezultatas matomas greitai – vos pridėjus elementą

5. Galinga

Su WordPress sukurtos tokios svetainės kaip CNNFortuneWalt DysneyŠvedijos oficiali svetainė bei begalė kitų populiarių ir gerai žinomų svetainių.

Iš tiesų, WordPress iš pradžių buvo sukurta kaip įrankis tinklaraštininkams (blogeriams). Plečiantis šios sistemos funkcionalumui, dabar jau galime sukurti bet kokią norimą interneto svetainę. WordPress svetainių kūrimas suteikia galimybę koreguoti kiekvieną tinklalapio detalę ir leidžia turėti daug kontrolės puslapio išvaizdai. O jei pajaučiate, jog trūksta funkcionalumo ir kontrolės, galite rasti papildomą įskiepį, kurį įdiegus galėsite redaguoti daugiau parametrų ir dar labiau pritaikyti svetainę savo poreikiams.

Kodėl WordPress svetainių kūrimas yra įgūdis, vertas jūsų laiko?

  • Asmeniškai. Galėsite sukurti save reprezentuojantį puslapį ar tinklaraštį. Įgysite žinių technologinėje srityje, praplėsite akiratį ir suvokimą bei papildysite savo gebėjimų sąrašą naudingu įgudžiu – svetainių kūrimu.
  • Profesiškai. Mūsų kursuose išmoktas WordPress svetainių kūrimas gali būti jūsų karjeros kelio pradžia, jei norite tapti svetainių kūrėju, dizaineriu, SEO specialistu, testuotoju ar verslininku.
  • Jūsų verslui. Galbūt turite savo verslą, tačiau mokate krūvas pinigų, jog padengtumėte svetainės administravimo kaštus? Džiugi žinia ta, jog išmokti kurti ir administruoti interneto svetaines (ypač jei jos yra nedidelės apimties) pačiam yra visiškai nesunku! O įvaldę svetainių kūrimo meną, galėsite savo puslapius kurti ir koreguoti greitai bei pagal asmeninius poreikius, be papildomų išlaidų, laiko sąnaudų ir nuolatinės pagalbos.
  • Jūsų idėjoms. Galbūt turite idėją inovacijai, išradimui arba verslui? Tuomet jums tikrai pravartu mokėti (susi)kurti svetainę. Deja, bet šių dienų pasaulyje, jei jūsų nėra internete, tai nėra ir rinkoje, tad be interneto svetainės smarkiai rizikuojate būti neišgirsti bei nepastebėti.
IT žinios – itin svarbios ir naudingos šių laikų žmogui

SEO ir WordPress svetainių kūrimas – neišskiriami sąjungininkai

Neužtenka mokėti tik sukurti interneto svetainę. Reikia savo tinklalapiui sukurti ir aukštą SEO (search engine optimization) balą. SEO reikalingas, jog jūsų svetainė būtų randama paieškos sistemose ir būtų rodoma pirmuosiuose rezultatų puslapiuose, o ne slėptųsi toli toli 20-tajame Google puslapyje. Deja, bet mes, vartotojai, esame linkę spausti pirmuosius Google pateiktus rezultatus, nors galbūt (kas žino…?) jei užklystume į 5-tą Google rezultatų puslapį ir atrastume ten ką nors neįtikėtinai gero.

SEO pokyčiai bus matomi ne iš kart – Google turi iš naujo išnagrinėti jūsų svetainę

Taigi, WordPress žinios bei SEO principų išmanymas gali tapti jūsų nenugalima jėga, jūsų koziriu norint išvystyti savo verslą, pristatyti pasauliui savo idėją, arba tiesiog sukurti blogą ir jame pasakoti apie save, savo keliones, dalintis receptais, šunų dresūros triukais, ar tiesiog dalintis savo žiniomis.

Klavisas.lt kviečia pradėti (nors ir nuo visiško nulio) ir susipažinti su WordPress bei SEO principais ir gudrybėmis. Kviečiame prisijungti į kursus „WordPress svetainių kūrimas + SEO principai” !

Vytautė Lipeikaitė
Klavisas.lt įkūrėja